Loading
HomeForumsThread #10682

HFC - HungarianFigureCollectorsKülföldi rendelések II.

316 replies

• 316 replies
  • Yuriko-chanRegular Boarder
    Yuriko-chan
    • No
    • 13
    • 9 years ago
    • 399
    • Hungary
    3 years ago
    Enyém a megtiszteltetés, hogy megnyissam a téma folytatását, ugyanis az előző topicban meglett a 2000 hozzászólás, ezért ott már nem tudtam írni, de így legalább nem duplapostolok. XD

Szóval csak annyit akartam, hogy ma délelőtt 10:34-kor kiengedték a csomagomat. :) De jó lenne, ha meghoznák délután, de szerintem ebből már hétfő lesz.
    http://cdn.myanimelist.net/signature/Yuriko-chan.png
  • SztikeRegular Boarder
    Sztike
    • No
    • 26
    • 8 years ago
    • 1,776
    • Hungary
    3 years ago
    Yuriko-chan (3 years ago) #3747799Enyém a megtiszteltetés, hogy megnyissam a téma folytatását, ugyanis az előző topicban meglett a 2000 hozzászólás, ezért ott már nem tudtam írni, de így legalább nem duplapostolok. XD

Szóval csak annyit akartam, hogy ma délelőtt 10:34-kor kiengedték a csomagomat. :) De jó lenne, ha meghoznák délután, de szerintem ebből már hétfő lesz.

Jó hírrel indul a téma! :)
  • AuciferRegular Boarder
    Aucifer
    • No
    • 12
    • 4 years ago
    • 61
    • Sopron, Hungary
    3 years ago
    Ohh, én meg már nem értettem, miért nem tudok írni az előzőbe, azt hittem, tiltva lettem valamiért, vagy ilyesmi... ^^"

Sajnos, én továbbra sem tudok semmi jót mondani. :/ Továbbra is ugyanaz van kiírva a magyar nyomkövetésnél, hogy "Vámmentes vámkezelési indítvány NAV részére elküldve", valamint "In Customs" a japán posta nyomkövető oldalán, mind a két csomagomnál (Rin és a Digimonok 1-es szett), de továbbra sincs semmi email, sem csomagok, sem értesítő. Komolyan, már szeretném őket a kezembe venni, és akkor végre megnyugodhatok már, de amíg nem jönnek, addig még mindig tiszta ideg vagyok. >.< Mit vacakolhatnak még vele ennyi ideig? Nagyon remélem, hogy nem fogok rácseszni... :/ >.< Igaz, hogy a dátum szerint 30-ához van írva ez a vámmentes indítványos dolog, és közben ott volt a hétvége is, de akkor is... most már 5-e van, a fenébe is... >.>
    Yuriko-chan
    • No
    • 13
    • 9 years ago
    • 399
    • Hungary
    3 years ago
    Nekem ma megjött a piros. XD ITEM #2453
  • AuciferRegular Boarder
    Aucifer
    • No
    • 12
    • 4 years ago
    • 61
    • Sopron, Hungary
    3 years ago
    Yuriko-chan (3 years ago) #3817856Nekem ma megjött a piros. XD ITEM #2453

Szép figu, és gratulálok hozzá! :) Jahj... bárcsak végre az enyéim is ideérnének végre... lehetőleg ráfizetés nélkül...
  • 00Regular Boarder
    00
    • No
    • 13
    • 10 years ago
    • 440
    • Hungary
    3 years ago • Updated 3 years ago
    Nekem is továbbengedték Rin-t még pénteken és mára ki is hozta a postás.
    Yuriko-chan
    • No
    • 13
    • 9 years ago
    • 399
    • Hungary
    3 years ago
    Aucifer (3 years ago) #3818129Szép figu, és gratulálok hozzá! :) Jahj... bárcsak végre az enyéim is ideérnének végre... lehetőleg ráfizetés nélkül...
    Köszönöm. :) Drukkolunk neked!
  • Pal-chanRegular Boarder
    Pal-chan
    • No
    • 13
    • 7 years ago
    • 1,001
    • Hungary
    3 years ago
    Azt esetleg nem tudjátok, hogy olyankor mi a teendő ha Németországból jön regisztrált levélként egy csomag, és a német nyomkövető oldala szerint már szeptember 26 óta megérkezett Magyarországra, de a magyar posta nyomkövető oldala nem talál semmit az adott regisztrációs szám alatt és a postán se találják a csomagom?
  • SetiRegular Boarder
    Seti
    • No
    • 18
    • 9 years ago
    • 1,007
    • Hungary
    3 years ago
    Pal-chan: A feladó tud indítani egy nyomkövetést, és azzal kiderülhet, hogy hol akadt el, illetve hol várakozik.
    magas értékű csomag?
    Lehet a vám erre is ráült, az megmagyarázná ezt a lassúságot. Néha 1 hét is eltelik mire kiküldik a leveleket.
    Sima ajánlott illetve regisztrált levélként jön?
    http://myfigurecollection.net/profile/Seti/sign.png
  • AuciferRegular Boarder
    Aucifer
    • No
    • 12
    • 4 years ago
    • 61
    • Sopron, Hungary
    3 years ago
    Komolyan mondom, lassan már ott tartok, hogy megüt a guta...
    Most, hogy hazaértem, a postaládában találtam egy értesítőt, mondom, na, végre valami... aztán nézem, hogy ez csak egy értesítő, egyetlen csomagról, és ahogy sejtettem, ez a legutóbb feladott csomagom, persze, örülök neki, hogy ez ilyen gyorsan, és gond nélkül ideért (csak be kell majd mennem érte a postára), viszont a másik két csomagomról (amiket ugye, megfogtak) továbbra sincs semmi hír. Tényleg kezdek már ideges lenni... >.< Lassacskán már az októberi megjelenésekre kell számítanom, hogy érkeznek majd (remélhetőleg szintén gond nélkül, szépen sorban), hát nem tartanám túl viccesnek, hogy azok is mind előbb ideérnének, mint az említett két csomagom...
  • Dokuro-chanRegular Boarder
    Dokuro-chan
    • No
    • 16
    • 10 years ago
    • 1,287
    • Hungary
    3 years ago
    Pal-chan (3 years ago) #3819059Azt esetleg nem tudjátok, hogy olyankor mi a teendő ha Németországból jön regisztrált levélként egy csomag, és a német nyomkövető oldala szerint már szeptember 26 óta megérkezett Magyarországra, de a magyar posta nyomkövető oldala nem talál semmit az adott regisztrációs szám alatt és a postán se találják a csomagom?

Ez valszeg olyan tipusú csomag lesz, ami ha beér az országba után már nem nyomkövethető, sima mezei küldeménynek minősül. Nekem is volt ilyen, Malajziából jött, posta oldala nem találta, 17track csak addig mutatott adatot míg beért az országba. Nem tudsz mást tenni mint türelmesen várni, de nekem is elég soká hozták ki azután miután beért az országba, 1-2 hét volt ha jól emlékszem.
  • AuciferRegular Boarder
    Aucifer
    • No
    • 12
    • 4 years ago
    • 61
    • Sopron, Hungary
    Bekövetkezett, amitől a legjobban tartottam. Ma a következő email fogadott, az egyik csomaggal kapcsolatban (legalábbis, csak az egyik csomag követőszáma van benne):

"A vámkezeléshez legyen szíves elküldeni a link-et ahonnan rendelte. A vámhivatal kéri."

Na, ilyen esetben most mi a teendő? Járt már valaki így?

Belinkelem nekik az oldalt, ahonnan rendeltem, látják, hogy jóval többe kerül a figura, mint amit én megadtam, akkor mit tegyek?

Úgy rémlik, valaki korábban járt már hasonlóan, hogy kötözködtek vele, nem akarták elhinni, hogy mennyi az annyi...
    Ha én előadom, hogy előrendelve márpedig nekem ennyi volt, és nem tudom másként bizonyítani, mint a számlákkal, amiket elküldtem, ők meg tovább variálnak, mit tegyek?

Egyáltalán, mit írjak most vissza?

Segítsetek! :/ :S

Szerk.:
    Lehet, nem is ez lenne a legnagyobb gond, hogy a figura eredetileg jóval drágább... hanem az, hogyha már az oldalon is nézelődnek, észreveszik majd, hogy ott szerepel az opció, hogy lehet kevesebb összeget íratni a csomagra... nagyszerű, erre rá fogok fázni, szerintem, ebből sehogy sem fogok jól kijönni... vajon mit kapok adócsalásért? Fizethetek több százezret, esetleg dutyi?
  • SetiRegular Boarder
    Seti
    • No
    • 18
    • 9 years ago
    • 1,007
    • Hungary
    Aucifer (3 years ago) #3848506Bekövetkezett, amitől a legjobban tartottam. Ma a következő email fogadott, az egyik csomaggal kapcsolatban (legalábbis, csak az egyik csomag követőszáma van benne):

"A vámkezeléshez legyen szíves elküldeni a link-et ahonnan rendelte. A vámhivatal kéri."

Na, ilyen esetben most mi a teendő? Járt már valaki így?

Belinkelem nekik az oldalt, ahonnan rendeltem, látják, hogy jóval többe kerül a figura, mint amit én megadtam, akkor mit tegyek?

Úgy rémlik, valaki korábban járt már hasonlóan, hogy kötözködtek vele, nem akarták elhinni, hogy mennyi az annyi...
    Ha én előadom, hogy előrendelve márpedig nekem ennyi volt, és nem tudom másként bizonyítani, mint a számlákkal, amiket elküldtem, ők meg tovább variálnak, mit tegyek?

Egyáltalán, mit írjak most vissza?

Igen, sajnos én jártam hasonlóan, bár az még cikisebb volt, mert a bolt más összeget írt rá, mint amit mondott. :,(
    Még kapható a figura az oldalon?
    Ha kifogyott akkor írhatod, hogy miután kifogyott visszaugrott az eredeti árára.

Amiatt ne aggódj, hogy meglátják az oldalon, hogy kérésre kevesebbet írnak rá. Hidd el, tudják. Jól ismerik már a legtöbb ilyen rendelős helyet, főleg a BiJ-t.

Írtam privátot.
  • 00Regular Boarder
    00
    • No
    • 13
    • 10 years ago
    • 440
    • Hungary
    3 years ago
    Ha Rin-ről van szó akkor még kapható, normál áron, úgyhogy így egy kicsit neccesebb. A számlán átírtad a rendelési dátumot is vagy maradt az előrendelés dátumán? Mert ha átírtad későbbire akkor simán lehet állni amellet, hogy elkaptál egy sérült darabot olcsón a megjelenés után. Viszont ha maradt az előrendelős dátum akkor max bolti kedvezményt lehet bejátszani. Volt x ezer yen pontod egy korábbi hibás rendelés vagy valami miatt és azt beváltottad ennél a figuránál.
  • AuciferRegular Boarder
    Aucifer
    • No
    • 12
    • 4 years ago
    • 61
    • Sopron, Hungary
    00 (3 years ago) #3854812Ha Rin-ről van szó akkor még kapható, normál áron, úgyhogy így egy kicsit neccesebb. A számlán átírtad a rendelési dátumot is vagy maradt az előrendelés dátumán? Mert ha átírtad későbbire akkor simán lehet állni amellet, hogy elkaptál egy sérült darabot olcsón a megjelenés után. Viszont ha maradt az előrendelős dátum akkor max bolti kedvezményt lehet bejátszani. Volt x ezer yen pontod egy korábbi hibás rendelés vagy valami miatt és azt beváltottad ennél a figuránál.

Dátumot sosem írtam át, mindig csak az összeget. Kedvezménynél meg szintén elkezdhetnek macerálni, hogy akkor miért nincs sehol feltüntetve a kedvezmény, meg hasonló szövegek, hogy bizonyítsam...
  • 00Regular Boarder
    00
    • No
    • 13
    • 10 years ago
    • 440
    • Hungary
    3 years ago
    Aucifer (3 years ago) #3855467

Dátumot sosem írtam át, mindig csak az összeget. Kedvezménynél meg szintén elkezdhetnek macerálni, hogy akkor miért nincs sehol feltüntetve a kedvezmény, meg hasonló szövegek, hogy bizonyítsam...

Én a biztonság kedvéért mindig átírom azt is, mert egyszer pont emiatt szivattak meg, valamelyik vámosnak ez volt heppje. A kedvezményes kidumálás nálam műkdött, ezért mertem ajánlani. Addig erősködtem míg nem tudtak mit tenni, és azért egy elég drága figuráról volt szó akkor.
  • AuciferRegular Boarder
    Aucifer
    • No
    • 12
    • 4 years ago
    • 61
    • Sopron, Hungary
    3 years ago
    00 (3 years ago) #3856137Aucifer (3 years ago) #3855467

Én a biztonság kedvéért mindig átírom azt is, mert egyszer pont emiatt szivattak meg, valamelyik vámosnak ez volt heppje. A kedvezményes kidumálás nálam műkdött, ezért mertem ajánlani. Addig erősködtem míg nem tudtak mit tenni, és azért egy elég drága figuráról volt szó akkor.

És mikori dátumra írtad át? Én végig úgy voltam vele, hogy alapból az a dátum van benne, mikor előrendeltem, egyik-másik figurámnál meg az már hónapokkal korábbi időpont, ezért nem is foglalkoztam vele. Nem is néztem sose, milyen dátum van ott.
  • 00Regular Boarder
    00
    • No
    • 13
    • 10 years ago
    • 440
    • Hungary
    3 years ago
    Aucifer (3 years ago) #3856148

És mikori dátumra írtad át? Én végig úgy voltam vele, hogy alapból az a dátum van benne, mikor előrendeltem, egyik-másik figurámnál meg az már hónapokkal korábbi időpont, ezért nem is foglalkoztam vele. Nem is néztem sose, milyen dátum van ott.

Pár nappal a fizetés előttre dátumozok mindig. De nálam pont ezen problémáztak tavaly mikor nem csináltam meg, hogy februárban lett rendelve a figura és a paypal számlán meg látták hogy szeptemberben fizettem. Sokáig győzködtem, hogy előrendelés volt meg minden, anyámkínja kedvezményt kaptam, így ki tudtam mászni belőle. De ha sérült figurának tüntetted fel a tiédet a számlán akkor az már nehezebben hihetőbb, hogy egy direkt sérült példányt rendelsz elő. Bár nem tudom nálad most miért kérik a linket, mert nekem úgy jött a mail, hogy utánanéztek a figurának és szerintük ennyi az ára, elfogadom-e vagy sem. Rögtön hívtam is őket hogy ezt mégis honnan szülték meg, mikor megírtam hogy kedvezményt kaptam. Egy pár napig eltelefonálgattam mire megjött a csomagom.
  • AuciferRegular Boarder
    Aucifer
    • No
    • 12
    • 4 years ago
    • 61
    • Sopron, Hungary
    00 (3 years ago) #3856296Aucifer (3 years ago) #3856148

Pár nappal a fizetés előttre dátumozok mindig. De nálam pont ezen problémáztak tavaly mikor nem csináltam meg, hogy februárban lett rendelve a figura és a paypal számlán meg látták hogy szeptemberben fizettem. Sokáig győzködtem, hogy előrendelés volt meg minden, anyámkínja kedvezményt kaptam, így ki tudtam mászni belőle. De ha sérült figurának tüntetted fel a tiédet a számlán akkor az már nehezebben hihetőbb, hogy egy direkt sérült példányt rendelsz elő. Bár nem tudom nálad most miért kérik a linket, mert nekem úgy jött a mail, hogy utánanéztek a figurának és szerintük ennyi az ára, elfogadom-e vagy sem. Rögtön hívtam is őket hogy ezt mégis honnan szülték meg, mikor megírtam hogy kedvezményt kaptam. Egy pár napig eltelefonálgattam mire megjött a csomagom.

Nem írtam még nekik, meg azt sem írtam sose, hogy sérült figura lenne-e vagy sem. Én sem tudom, miért kérik a linket, eddig mázlim volt, miután elküldtem bescannelve a kitöltött papírt, amit küldtek, és az igazolásokat (számlák, megrendelés visszaigazolása), nem maceráltak tovább, pár napon belül továbbították a csomagot minden gond nélkül. Jó, eddig mondjuk olyan téren is mázlim volt, hogy ahhoz képest, ahány figurám érkezett eddig, alig pár figurámnál volt csak az, hogy megfogták.

Jajj, mai napon egy jó dolog is történt! ^^ A másik csomagomról jött egy értesítő, amit ugye Rinnel együtt szintén megfogtak, úgy tűnik, végre továbbküldték, csak mivel nem voltunk itthon, a postára kell mennem érte, meg még úgysem tudtam elmenni az előzőért sem, ami szintén ezen a héten érkezett. Legalább ezzel a csomaggal már nincsen gond, csak Rint kell kimagyaráznom. :)
  • SetiRegular Boarder
    Seti
    • No
    • 18
    • 9 years ago
    • 1,007
    • Hungary
    3 years ago
    Aucifer (3 years ago) #3869931
    Nem írtam még nekik, meg azt sem írtam sose, hogy sérült figura lenne-e vagy sem. Én sem tudom, miért kérik a linket, eddig mázlim volt, miután elküldtem bescannelve a kitöltött papírt, amit küldtek, és az igazolásokat (számlák, megrendelés visszaigazolása), nem maceráltak tovább, pár napon belül továbbították a csomagot minden gond nélkül. Jó, eddig mondjuk olyan téren is mázlim volt, hogy ahhoz képest, ahány figurám érkezett eddig, alig pár figurámnál volt csak az, hogy megfogták.

Jajj, mai napon egy jó dolog is történt! ^^ A másik csomagomról jött egy értesítő, amit ugye Rinnel együtt szintén megfogtak, úgy tűnik, végre továbbküldték, csak mivel nem voltunk itthon, a postára kell mennem érte, meg még úgysem tudtam elmenni az előzőért sem, ami szintén ezen a héten érkezett. Legalább ezzel a csomaggal már nincsen gond, csak Rint kell kimagyaráznom. :)

Örülök, hogy az egyik csomagod megérkezett. :)
    Néha bekeményítenek, és olyankor rászállnak az emberre.
    Olyat is csinálnak pár éve, hogy megnézik mi van a figura dobozára írva árnak, és az alapján akarnak vámolni. Nem érdekli őket, hogy mandarake-ról vetted féláron, vagy annyiért sem, csak fizess, meg azt hajtogatják, hogy bizonyíts még akkor is amikor elküldted nekik az összes mailt amit kaptál róla + a számlákat.
    Szerintem neked is benyögik majd ezt is.
  • 316 replies
  • Join the club to join the discussion.